Filipīnu Republika ir salu valsts Klusajā okeānā starp Indonēziju un Taivānu. Visa valsts teritorija ir izvietota uz vairāk kā 7107 salām, kurā kopumā dzīvo vairāk nekā 90 miljoni iedzīvotāju. Vairumu kalnaino salu klāj biezi tropu meži un tās visas ir vulkāniskas izcelsmes. Filipīnu atrašanās vieta sakrīt ar taifūnu aktivitātes zonu, tāpēc katru gadu to skar vidēji 19 spēcīgi taifūni. Tā kā valsts atrodas tropu joslā, tad klimats šajā valstī ir karsts un mitrs - vidējā gada temperatūra ir + 26 C. Valsts galvaspilsēta ir Manila (~14 miljoni iedz.); nauda vienība - Filipīnu peso. Mans četru dienu ceļojums Filipīnās bija tik bagāts ar iespaidiem, ka likās, tur pavadīju vairāk kā nedēļu, bet par visu pēc kārtas.
Pilnas ar enerģiju un smaidu, soļojam Filipīnas lidostā, kur atkal patīkami pārsteidza imigrācijas personāls. Vīrietis, vēl neapskatījis manu pasi, jautā no kurienes esmu un jūtos pat apmulsusi, kad, sakot Latvija, viņš zinoši māj ar galvu un vēl piemin Baltijas valstis. Ļoti ātri un bez-problemātiski tiekam ārā no lidostas, kur ātri vēlamies atbrīvoties arī no savām virsdrēbēm, jo laika apstākļi ir jūtami siltāki par Honkongu: +28C. Jau pirms ceļojuma bijām rezervējušas numuru hostelī, tāpēc mūsu nākamais mērķis bija pēc iespējas ātrāk to atrast, lai varam tikt vaļā no mugursomām un doties pilsētas apskatē.
Līdz ko speram kājas uz Filipīnas zemes, uzreiz sajūtamies kā ‘uz sarkanā paklāja’, jo visi acu skatieni ir vērsti tikai mūsu virzienā. Cilvēki skatās nenovēršoties, šoferi signalizē, savukārt, daži drosmīgie nāk klāt un piedāvā savu palīdzību. Tas viss sākumā šķita ļoti mulsinoši un brīžiem lika justies pat neērti, taču pēdējās dienās jau bijām ar to apradušas un iemācījāmies ignorēt apkārt notiekošo.
Atrodot no lidostas netālu esošo pieturu, nepamanīts mums garām pabrauc džipnijs – neapšaubāmi Filipīnu raksturīgākais pārvietošanās līdzeklis un visas valsts simbols. Šoferi, kuriem tie pieder, dažkārt cenšos tos ‘uztūnēt’ ar spožiem gaismas lukturiem un dažādiem krāsu salikumiem, lai izceltu tieši savu transporta līdzekli. Neskaitāmas reizes vēlāk to izmantojām arī mēs, taču līdz pilsētas centram tiekam ar parasto autobusu, kurā iepazīstam arī filipīniešu viesmīlību un izpalīdzību. Ja cilvēki nebūtu tik atsaucīgi un izpalīdzīgi, tad orientēties Manilā ir liels izaicinājums – pieturas te ir un te nav, kursēšanas grafiki nepastāv vispār, zaļā gaisma pie gājēju pārējām neliecina par drošu ielas šķērsošanu, bet krustojumos luksoforus brīžiem aizstāj policisti, kas kontrolē satiksmi ar dažādiem neskaidriem roku mājieniem, kā rezultātā mūsu nokļūšana līdz viesnīcai aizņem vairāk kā 2 stundas.
Līdz ko tiekam ārā no metro stacijas, tā apjaušam, ka vakars ir klāt, jo šajā pasaules malā tumsa nomaina dienas gaismu neticamā ātrumā. Atrodam jauku parku, kur mierīgā gaitā izbaudām silto vakaru un pa ceļam piestājam Starbucks kafejnīcā, lai iedzertu gardu tēju par veiksmīgu nokļūšanu šai zemē un mierīgi apspriestu nākamās dienas plānus.
Manas ceļabiedres - Ksenija un Viktorija |
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru